Trendové téma ručního psaní

​„To je to co jsem napsal“, kdo by si před pár lety při pohledu na tuto větu pomyslel, že je to kreativní koníček? Dnes je psaní jedním z trendových témat na platformách sociálních médií a instrukce pro umělecky kreslená písma jsou také přítomna v papírnictvích, než kdykoliv předtím.

Co ruční psaní činí tak vzrušujícím a jaký je pro to ten pravý nástroj? Trend „Handletteringu“ se odráží od ručně psaného textu a je součástí trendu pro kutily, protože slova se tak stávají uměleckými díly a jsou charakteristické svou osobností a kreativitou. Důvodem je individuální a umělecké kreslení písmen a ornamentů. Slova, citace nebo vlastní výroky jsou navrženy kreativně, neboť ruční psaní je zpět.

​Pero Pentel Sign Pen Brush je také nazýváno jako „Pentel touch“.  Plstěné pero ve 12 barevných provedeních má jemnou ohebnou vláknitou špičku, jejíž šířka se mění v závislosti na tlaku. Pero je vhodné pro filigránové ruční psaní a zároveň dobré pro začátečníky, protože vláknitý hrot je velmi snadno použitelný.

Náš Pentel Aquash Brush Water Tank Brush je obzvláště populární při použití akvarel. Dostupný ve čtyřech velikostech štětce a může být použitý pro jemné barevné přechody na samostatně navržených kartičkách, například na svatbu, anebo narozeniny. Doporučení: obzvláště účinný je s vodou rozpustnými zlatými a stříbrnými barvami.

Náš Pentel Colour Brush s velkým štětečkem je ideální nástroj pro velkoformátové psaní. Štětec obsahuje velmi intenzivní vodové barvy v 18 odstínech. Doporučení: malba může být mixována přímo na špičce štětce, a nové barvy mohou tak být mixovány v souladu s teorií barev a vytvoří se tím dokonalé barevné přechody.

Pentel Pocket Brush  má kvalitní hrot. Černý inkoust je pigmentovaný a po zaschnutí odolný vůči světlu a vodě. Vhodný pro psaní formou štětečku v kombinaci s dalšími kreativními technikami, jako jsou například barevné stíny nebo barvy podle tématu ručního psaní.