Pentelky a tuhy

Volba mechanických tužek Pentelek je různorodá. Od jednoduchých každodenních pomocníků až po trendy provedení a inovace ve vývoji, kdy se tuha již nemůže zlomit, to vše je v našem portfoliu. Díky tradiční Japonské společnosti, protože zde je mechanická tužka Pentelka s tenkou stopou tím nejdůležitějším psacím nástrojem. Zde naleznete užitečné informace o šířce stop, stupních tvrdosti a dalších tématech ohledně mechanické tužky Pentelky.

Tvrdost tužky

Jaká je tvrdost tužky?

Řada Pentel nabízí výběr mechanických tužek Pentelek, v nichž jsou  kvalitní grafitové tuhy. V závislosti na požadované aplikaci si můžete vybrat z několika stupňů tvrdosti. Stupeň tvrdosti je definován poměrem hlavních složek: jílu a grafitu. Čím více grafitu bylo použito, tím tmavší a jemnější bude stopa tuha.

Seznam hlavních tuh

Rychle a snadno najděte tu pravou tuhu

Někdy není jednoduché najít tu pravou náhradní tuhu pro Pentelku. Toto již nebude problém s naším Seznamem správných tuh!

Systém zabraňující zlomení tuhy

Proč se jemné tuhy Pentel nezlomí?

Jak je možné, že se i ty nejjemnější tuhy o průměru 0,2mm od Pentel při zatížení nezlomí? Toto je možné díky důmyslnému systému ochrany proti zlomení tuhy od společnosti Pentel. Pentelka Orenz je vybavena tímto sofistikovaným systémem, a proto je na trhu s psacími nástroji jedinečná. Díky posuvnému systému a zcela sníženému hrotu, je jemná tuha vždy chráněna vodící trubičkou. Tato inovativní technologie zaručuje, že i ultra jemná tuha o průměru 0,2 mm je naprosto chráněná před zlomením. Automatickým posouváním tuhy zpět postačí kliknout a tuha se již bude posouvat zcela sama. Dále již můžete psát non-stop bez dalšího klikání.

Kromě toho se Pentel spoléhá na nejsilnější tuhy na světě. Jemné tuhy AinStein jdou díky keramické voštinové struktuře mimořádně nelámavé a pružné. Díky této technologii je Pentel prvním výrobcem na trhu, který nabízí mechanické tužky Pentelky s jemnou tuhou o průměru 0,2 mm.