Výtvarné potřeby

Jsou inspirující, barevné a vhodnými nástroji pro originální nápady: Pentel Arts produkty. Všichni, kteří mají v oblibě kreativitu, si mohou s nadšením vybrat z naší široké nabídky produktů pro kutily nebo umělce. Všechny produkty přesvědčí svou vynikající kvalitou díky použití nejlepších materiálů a zářivých barev.

Jak najít vhodný papír?

 
 
 

Malování akvarelami:
Velmi důležitou součástí akvarelů je skicák. Měl by se používat kvalitně připevněný blok. Zde jsou okraje jednotlivých listů slepené dohromady. Ideální je, když je lepidlo použito na obou stranách, ale nejvhodnější je, když jsou všechny 4 strany slepeny. Díky lepení se papír při malování neskroutí. Zde jsou 3 druhy papíru:

Za tepla lisovaný papír:
Papír lisovaný za horka je jemnozrnný a má velmi hladký a rovný povrch. Tento papír je obzvláště vhodný pro rovnoměrné nanášení barev.

Za studena lisovaný papír:
Papír lisovaný za studena má velmi hrubou texturu a je dostupný ve dvou provedeních „středně zrnný“ a „hrubo zrnný“ s extra hrubým povrchem.

Při prvních pokusech doporučujeme použít hrubý nebo extra hrubý papír. Nanášení barev je jednoduší než při použití hladkého papíru. Kromě toho je nutné věnovat pozornost tloušťce papíru. Tiskařské papíry od 250 g do 300 g na metr čtvereční jsou velmi vhodné. Jsou velmi šetrné a umožňují mnoho technik kreslení. Ať už se jedná o vlhké či mokré malířské styly, výsledek na těchto papírech je velmi pozitivní. Malý přehled toho, který papír je pro tento účel obzvláště vhodný:

Jemnozrnný papír 185-640 g/m²
má jemný povrch a barva
schne pomalu

Střednězrnný papír 185-300 g/m²
má jemný povrch a
nanesená barva schne rychle

Střednězrnný papír 185-300 g/m²
má jemný povrch a
nanesená barva schne rychle

Hrubozrnný papír 185-300 g/m²
drsný, zrnitý povrch
nanesená barva schne rychle

Hrubozrnný papír 640 g/m²
drsný, zrnitý povrch pro intenzivní
nanášení, nanesená barva schne
pomalu